Lubię zadawać pytania i popełniać błędy. O swojej debiutanckiej książce i pracy reportera opowiada Kamil Bałuk. WYWIAD
Maj 4, 2017
Jerzy Sosnowski – Fafarułej, czyli pastylki z pomarańczy RECENZJA
Maj 8, 2017

Premiery tygodnia. Odcinek 17 – 8-14 maja

Ani się obejrzeliśmy, a już wkraczamy w połowę maja. To zaś oznacza, że za chwilę Targi Książki w Warszawie. To wszystko razem powoduje, że o dobre książki nie musimy się martwić. W najbliższym tygodniu wydawcy znowu przygotowali naprawdę solidną porcję premier!

Ziemowit Szczerek – Międzymorze

Ziemowit Szczerek rusza na wyprawę po krainie wetkniętej między Niemcy, Rosję a Turcję, między trzy morza: od Petersburga po Stambuł i od Donbasu po Rugię. Autor zabiera nas w intrygującą podróż po pograniczach dawnych imperiów i religijnych wpływów, czujnie wypatrując, czy „międzymorskie” państwa i ich obywatele są faktycznie połączeni nierozerwalną siecią podobieństw i zażyłości. Dygresje o architekturze. Rozmowy na ulicach, dworcach i w barach. Setki przejechanych kilometrów. To wszystko składa się na fascynującą opowieść i złożony obraz rozhuśtanej gwałtownymi przemianami współczesnej Europy, która próbuje na nowo zdefiniować swoje korzenie. Premiera 10 maja

http://kulturalnysklep.pl/MORZE/pr/-miedzymorze–ziemowit-szczerek.html#description

Remigiusz Ryziński – Foucault w Warszawie

Warszawa 1958. Szare ulice, na każdym kroku milicja. W mieście pojawia się mężczyzna o niebanalnej urodzie i światowych manierach. Wynajmuje mieszkanie, zaczyna pracę, wieczorami wychodzi albo przyjmuje u siebie.

Ilu mężczyzn składało o nim raporty? Na ilu SB zbierała informacje? Czy istnieją różowe teczki? Kogo kochał najbardziej i kto zdradził go najboleśniej? Jak wyglądało jego życie na co dzień i dlaczego naprawdę musiał wrócić do Francji? I wreszcie – kim był jego legendarny kochanek? Nieznana historia Michela Foucault, wielkiego francuskiego filozofa, który  przez rok przebywał w Polsce i pozostawił po sobie dopiero dziś odkryte ślady. Premiera 12 maja.

https://www.dowody.com/product-page/foucault-w-warszawie

Dorota Masłowska – Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu

Nowa książka Doroty Masłowskiej, do której ilustracje wykonał Maciej Chorąży! W tej kompilacji tekstów z lat 2014-2016 Dorota Masłowska w niepodrabialnym stylu przetrząsa lumpeks kultury współczesnej, wyciągając z niego zjawiska niekoniecznie chwalebne i atrakcyjne, ale nieodmiennie barwne i wielomówne. Według samej autorki jej książka skierowana jest do „nadwrażliwych, zdziwaczałych, emocjonalnie pokiereszowanych humanistów. Do tych, którzy na przekór modom, prądom, falom, pływom i horoskopom lubują się w nielubianym, interesują nieinteresującym”. Zapowiada się fascynująco! Premiera 11 maja.

http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/4278/Jak-przejac-kontrole-nad-swiatem-nie-wychodzac-z-domu—Dorota–Maslowska

Sztuka powieści 2. Wywiady z pisarkami

O różnych sposobach pracy nad tekstem, o łapaniu chwil, wątpliwościach, warsztacie pisarskim, współpracy z redaktorami i braku zaufania do krytyki literackiej opowiadają największe pisarki XX wieku.

Sztuka powieści to jednocześnie historia literatury współczesnej w pigułce i erudycyjny, wielogłosowy wykład o tym, czym są pisarstwo i życie. Premiera 13 maja.

http://www.ksiazkoweklimaty.pl/ksiazka/64/sztuka-powiesci-2-wywiady-z-pisarkami-

Paula Hawkins – Zapisane w wodzie

Autorka Dziewczyny z pociągu powraca z thrillerem, na który czeka cały świat! Kilka dni przed śmiercią Nel Abbott dzwoni do swojej siostry. Jules nie odbiera, ignorując jej prośbę o pomoc.  Nel umiera. Mieszkańcy miasteczka mówią, że „skoczyła”. A Jules musi wrócić do miejsca, z którego kiedyś uciekła – miała nadzieję, że na dobre – aby zaopiekować się swoją piętnastoletnią siostrzenicą. Julia się boi. Dawno pogrzebanych wspomnień, starego młyna, świadomości, że Nel nigdy by tego nie zrobiła. Ale najbardziej boi się wody i zakola rzeki, które miejscowi nazywają Topieliskiem.

Zapisane w wodzie jest drugą powieścią autorki. DreamsWorks kupiło prawa do ekranizacji Zapisane w wodzie, trwają prace nad scenariuszem. Premiera książki 10 maja.

https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/zapisane-w-wodzie-paula-hawkins-4947713/#pelny-opis

Opisy na podst. materiałów wydawców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *