Berenika Lenard i Piotr Mikołajczak – Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii RECENZJA
Maj 19, 2017
Robert Seethaler – Całe życie RECENZJA
Maj 29, 2017

Premiery tygodnia. Odcinek 19 – 22-28 maja

Nie zwalniamy tempa! Wydawcy i czytelnicy kończą właśnie Warszawskie Targi Książki – część dzisiejszych premier można było już kupić na Stadionie Narodowym.

Wojciech Chmielarz – Zombie

Jeden z najmroczniejszysz polskich kryminałów ostatnich lat. Nic nie jest tu czarno-białe, wir przemocy wciąga winnych i niewinnych, z pokolenia na pokolenie, a wśród kłamstw i ułudy trudno odróżnić prawdę od fałszu i wrogów od przyjaciół. Przetrwają tylko najsilniejsi i najbardziej bezwzględni… Premiera 24 maja.

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/zombie

Mariusz Urbanek – Makuszyński

Biografia jednego z najbardziej znanych pisarzy polskich XX wieku.

Autor najpoczytniejszych książek dla młodych czytelników, ojciec Koziołka Matołka, nie za bardzo lubił dzieci. Swoich nie miał. Twórca przesympatycznych bohaterek, nieprzewidywalnych i niezależnych młodych kobiet, był mizoginem. Zdeklarowany tradycjonalista i konserwatysta przyjaźnił się ze skamandrytami. Choć pisał nie tylko dla dzieci, to dziś głównie z tej twórczości jest znany. Premiera 24 maja.

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/makuszynski

Karl Ove Knausgard – Lato

W ciągu roku Karl Ove Knausgård podarował czytelnikom prozatorski kolaż dedykowany swojej córce.

Opowieści zawarte w tomach cyklu Cztery poru roku, powstały z ulubionego „tworzywa literackiego” Norwega – z prozaicznych fragmentów rzeczywistości składających się na piękny traktat o życiu, codzienności, miłości rodzicielskiej i ojcostwie.

Wraz z porami roku i przyrodą otaczającą dom autora na kolejnych stronach JesieniZimyWiosny, a teraz także Lata, bohater ewoluuje. Po okresie oczekiwania na narodziny czwartego dziecka przychodzi czas wspólnych zabaw i czytania pierwszych książek. Strach o pomyślne rozwiązanie zastępują marzenia na temat szczęśliwej przyszłości jego córki. Miejsce mężczyzny szukającego sensu zajmuje czterdziestolatek cieszący się codziennością, świadomy swej roli i miejsca w świecie. Premiera 25 maja.

http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/4284/Lato—-Karl-Ove-Knausgård

Rob Jovanovic – George Michael

Biografia George’a Michaela, jednego z najważniejszych muzyków w historii muzyki pop.

Wrażliwy marzyciel, niekwestionowana gwiazda muzyki, człowiek, który walczył ze smutkiem. Jego życie było zagadką. Chociaż był jedną z najpopularniejszych gwiazd muzyki pop na świecie, bardzo dbał o ochronę swej prywatności. Wychowywał się w Londynie w rodzinie greckich imigrantów. Choć od zawsze marzył o scenie, ojciec podcinał mu skrzydła, twierdząc, że George nie ma talentu. Jednak gdy w 1981 z przyjacielem założył zespół Wham!, jego przeboje szybko opanowały listy przebojów, a cały świat okrzyknął go jednym z najseksowniejszych piosenkarzy. Premiera 24 maja.

http://www.wielkalitera.pl/zapowiedzi/id,173/george-michael.html

Opisy na podst. materiałów wydawców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *